23 aasta sünnipäev

22221638_1681070075237438_2810389589283661144_n

See aasta pidasin sünnipäeva päev varem. Ja sel aastal oli midagi totaalselt teisiti. Esimest korda selle kahe aasta jooksul sai Siimu ja minu pere kõik ühe laua taga kokku. Alguses ma nii ootasin seda aega ja lõpuks kui seda ikka veel ei olnud juhtunud, ei lootnudki enam.

Kõigele lisaks oli mul sel sünnipäeval ka üllatus külaline. Tegelikult tegin ma üllatuse teistele, sest mina ju teadsin. Tegelikult teadis Siim ka. Aga ema on hästi tihti küsinud, et kuidas Janaril läheb ja mis ta teeb. Tjah, teisel üpris palju toimetusi käsil ja endalgi ei ole õnnestunud teda just tihti tabada, et juttu saaks puhuda. Õnneks selle kuupäeva osas saime klappima ja nii ta ühel hetkel meil tuppa sisse sadas. Jäin ükspäev just mõtlema, et ulme, me teame üksteist vist juba mingi 7 aastat vähemalt. Ja mitu aastat ma küll olen talle lubanud, et ma lähen talle külla. Nüüd on lausa naljakas minna, sest laps tuleb ju kaasa võtta. Samas, mis seal naljakat on. Samas ikka midagi teistmoodi kui üksi näiteks minna. 😀

Siim korraldas enne külaliste saabumist mulle veel kingijahi. Nö andis mulle stardi ümbriku kätte, kus oli esimene vihje. Õiges järjestuses ma neid küsimusi muidugi enam ei mäleta. Kuid küsimused puudutasid meid. Meie tutvumiskuupäev? Minu esimene suurem kingitus Sulle? Minu silmade värvus? Meie poja silmade värvus? Olgu öeldud, et ei teadnud ma ta silma värvi siis ja kahjuks ei jäänud see mulle ka hiljem meelde. 😀

Kõige blondiinim hetk oli siis kui lugesin esimest küsimust. Enda mäletamist mööda oleks see nagu olnud tutvumiskuupäeva oma. No selle vastusega lihtsalt ei saa mööda panna. Ma teadsin loomulikult õiget vastust, aga tol hetkel ma ei jaganud ära kogu selle asja pointi. Jah ma sain aru, et ma pean erinevatest kohtadest sildid üles leidma, aga mul oli paberi pöörde peal need kohad kõik olemas. Lihtsalt selle point oli see, et vasta küsimusele õigesti. Kas variant a) b) või c). Kui variant a) oli õige siis ka a) tagant lugeda, kus on järjekordne õige silt. Teiste valede siltidel oli lihtsalt kirjas ups, vale koht. Ja nii oligi, et ma vastasin õige vastuse ära, aga ikka kõndisin ka kõik valed kohad läbi. 😀

Enne veel kui ma selle mänguni jõudsin. Ühel hetkel kõik kadusid toast ära. No siis on teada, et varsti nad kõik koos lillede ja kingitustega tulevad. Siim mainis juba siis mulle, et sildid on väljas. Oi ma otsisin neid igalt poolt ja mitte kuskil ei hakanud mitte ükski silma. Isegi pildiraami taha vaatasin suures elutoas. Peab ju mingis ulmelises kohas olema kui nendeni lambist ei satu.

Mängu sees mainis ka Siim, et jah need on sellistes teistsugustes kohtades. Muidu ilmselt kui keegi teine oleks leidnud, siis oleks need lihtsalt kaduma läinud. 😀 Kohtadeks näiteks oli suures toas teleka taga; WC kapis ukse avamisel; sahvris uksepiidal ukse servas (see oli sealt ära kukkunud :D); 2.korrusel teleka vasakul asuvas kapiukse küljes; 2.korruse teleka taga; meie toa kostnal; 2.korrusel kirjutuslaua all; meie voodi all; rõdu peal vasakus nurgas; vaata suures koridoris (peegli) lille vaasi taha (see oli vist kõige keerulisem ja ulmelisem :D); Mirteli toas kandle karbi taga (kandle?! aa right, kommikarp); WC loputuskasti taga. 

Olgu öeldud, et õigeks kohaks osutus see 2.korrusel teleka vasakul asuvas kapiukse küljes, mis tegelikult osutus paremal pool asuvas kapiukses. 😀 Tegin siis kapi lahti ja uksel ilutsesid sildid, et ma otsiks selle nüüd kapipõhjast üles. Hakkasin ühest otsast siis tuhlama kui järsku avastasin teisest otsast ühe suure kinkekoti. Kotil peal silt, et a la palun pane see selga ja tule näita seda meile ka. Mõtlesin, et okou, nüüd mingi kleit. Et õhtu otsa vaevasin pead, mida selga panna ja nüüd kingiti mulle kleit. Ilma, et ma olin sisse vaadanud ütlesin talle: sa ei tea mu numbrit ju. 😀 Tegelikult teab, aga ikkagi, mul endalgi kleidi ostmisel vahel raskused, et varrukad kitsad poleks ja et lõike poleks kitsas või lai ja kõik muud seesugused asjad.

Ei, see polnud kleit. See oli maailma kõige pehmem hommikumantel, mida ma iial katsunud olen. Mu üks kriteeriume öösärkide ja hommikumantlite puhul on see, et ta ei oleks pikk. Enne olgu lühike, aga mitte pikk. 😀 Ja see oli ka lühike. Vahest öösärk isegi pikem, aga pole hullu, peaasi, et soe. Ja kõige sellele lisaks ka väga armas.

2017-10-23_19.50.42

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s