Lukasega ujumas

Lapsega teele pakkides tuleb alati mõne sammu võrra ette mõelda. Mul oli aega end valmistada vaimselt ette, et vot nüüd hakkan poisiga ujumas käima. Ennast jätavad ujulad külmaks, aga vahest tuleks mugavustsioonist välja ka tulla, sest poisile tuleb see kasuks.

Kõige suuremaks mureks oli see, et kodus vannitades ja riide pannes karjub ta nagu segane. Nüäd vaadatakse ujulas, et no see ema ei saa küll lapsega hakkama. Laps muudkui karjub. Ja lisaks see, et kui laps vannist tuleb, siis kohe sooja ja võimalikult kiiresti riide. Kuidas seal hakkama saan. Pean ju ise ka veel end riide panema. Lisaks kõigele tuli mul sõita lapsega kahekesi Põlvasse. Kuidas kõik algas ja lõppes tegelikult, kohe loete..

Aegajalt hommikuti tekivad mul kuumahood ja külm higi jookseb, nii oli ka tol hommikul. Lisaks nõrkus ja halb enesetunne. Õnneks magas kutt süles ilusti ja lasi mul ka natuke põõnata ja peale seda oli kohe teine olemine. Ilmselt vähe magamisest hakkas tervis jupsima.

Eelnev õhtu olin koti juba ära pakkinud. Kutt ärkas poole 10 ajal, mis oligi paras aeg, et teha talle ära piimasegu. Söötsin ära, hakkasin asju auto peale viima. Siis tuli ennast riide panna ja korda teha. Olin kaval, panin kleidi selga, saab kiiresti riidest lahti ja selga tagasi. Poiss riidesse ja turvahälli. Olin tegemistega üsna graafikus, et saime isegi 5-10min niisama vahtida.

Kuni Himmaste ringini oli poiss vagusi. Ülejäänud aja karjus, lutt oli suust kukkunud ja ei olnud võimalust seda tagasi panna. Haigla juures lutt suhu, kott üle õla ja laps turvahälliga kaenlasse. Jõudsin üsna ilusti kohale. Teine ema lapsega oli ka tuttav, niiet seda ka pabistasin, et kellega ma koos küll olen.

Esmal läksin ise pesema ja trikoo selga. Seejärel laps riidest lahti, pesema. Ujumismähe jalga ja jäime ootama, kuna tund algab. Teine laps, kes meiega oli 3,5kuune ja mänguasjad vees olid, siis muudkui sulistas ja liigutas jalgu, et kätte saada. Mul poiss vaatas terapeuti üksisilmi, et kes sa oled ja mis sa räägid. Teda need mänguasjad üldse ei huvitanud. Lisaks ei liigutanud ta ennast, mis nii ju viga kui emme mööda basseini kõnnib ja ujutab. Mistõttu poisil ühel hetkel külmast lõuad värisema hakkasid. 😀

Pool tundi kestis ujumine ja siis taas pessu. Kõigepealt laps pesema, riidesse, turvahälli. Seejärel ise pesema, riidesse ja minek. Võtsin ikka lapsele paksemad riided peale vanni kaasa. Teisel emal oli laps lühikestes riietes. Tahtsin Lukasele tekki ka veel panna, et jumala eest külma ei saaks, aga siis loobusin.

Tagasi tee koju oli autos vaikus. Kutt magas õndsat und. Ja nii päev otsa. Ujumine võttis poisi nii läbi! 😁

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s