Käisime 3 kuu kontrollis ja füsioteraapias

Alati kui sellised linnas käimised väikse poisiga on, enamasti erinevate arstide juures käies, pannud kõik käimised ühte päeva ja kellaajaliselt lähestikku. Nii oligi, et eelmisel neljapäeval pool 1 läksime 3 kuu kontrolli. Sai rotavaktsiini 2. annuse tilgad ja läkaköha, teetanuse süsti reide. Muidugi ka üldkontroll, kuidas poiss on kosunud.

Juunist juulini oli ta kaalu juurde võtnud vaid 300g, mistõttu määrati lisatoidule. Juulist augustini võttis ta rinnapiima ja lisatoiduva juurde 1,3kg. Mõtlesin, et arst lööb mu maha. Kui rinnapiimaga juurde võtab nii palju, on okei. Aga lisatoiduga vist pole hea kui nii palju juurde võtab, olen ma aru saanud. Kuigi ta võtab ka lisaks rinnapiima (haruharva, kui tuju tuleb võtta 😁).

Õnneks peapesu ei saanud ja pigem hea, et ilusti kosunud on.

Väike skaala ka sünnist senimaani:

3780g ➡ 4650g ➡ 4960g ➡ 6260g

52cm ➡ 56cm ➡ 60cm ➡ 63cm

Pereõde oli asendaja. Kõige alguses võttis beebi riidest lahti pereõde ja siis kui kaalumised ja süstid seljatatud, tuli riidesse panna. Mõtlesin, et ei tea kas pereõde paneb riide ka.. loota ju võis. 😀 nüüd alati ette jõudnud riidest lahti võtmisega. Ühesõnaga. Oli siis uus nägu ja tegu. Rotavaktsiini tilgad läksid ilusti. Seejärel pidin lapse tõstma, et pereõde saaks seni kaalu paika panna (muidu viiakse laps kaalu juurde, seekord tuli kaal lapse juurde 😀) Sel ajal kui ma porgand poissi hoidsin, mõtlesin, et raudselt pissib. Ja siis.. kuulen, kuidas midagi hakkas sorisema ja mõnuga lasi arstil kušeti täis. 😁 kohe muidugi perearst kamandas pereõde tooma paberit ja kohti vahetama, et muidu saan pissiga kokku. Mis ma oma lapse pissist ikka kardan, kaka rahet saanud, siis see piss on köömes.

Lapse pikkuse mõõtmiseks läks, siis samamoodi olin mina see paremkäsi seal. Nägi ja tegu. Oled seal, siis tee ka midagi. Pidin lapse õlgu paigal hoidma, et saaks lapse pikkuse teada. Kõige parem nali oli see kui reide tuli süst teha. Siim pidi lapsel jalga paigal hoidma, et see tehtud saaks. Kui tehtud sai, siis ei raatsitud plaastrit ka peale panna.

Kui me arsti ukse taga olime, tiksus kell aina kella ühele ligemale. Kell 1 pidime 5.korrusel füsioteraapias olema. Vist isegi jõudsime üsna täpselt. Nii et saime ükse taga veel aegagi surnuks lüüa.

Viiendale läksime liftiga. Ilmselgelt. Mäletan, et raseduse ajal pidin ka proovi viiendale viima ja läksin jala trepist. Tuleb ju ainult kasuks palju liikuda. Ja ega ma üksi ei julgenud liftiga sõita ka. Seekord kohe ise pakkusin, et kui järgmised korrad ise lähen, siis vähemalt julgen minna. Turvahälliga annab 6kilost poissi viiendale vedada.

Ega me füsioteraapias väga midagi tehtud ei saanud. Poiss oli üsna viril ja unine. Läksime sisse. Füsioterapeut pakkus välja,et kas istute koos lapsega (mis on suht lootusetu, nii kui istun hakkab kohe ägisema) või panen ta maha matile. Panin selili ja nagu arvata oli, see talle kohe üldse ei meeldi. Keerasin kõhuli, no nii hakkas päris meeldima, et lausa silm vajus kinni. 😁

Näpunäiteid saime, mida ja kuidas poisiga võimelda ja mida jägima peaks. Kuidagi tiksus see pool tundi ikka täis ja poiss oli pääsenud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s