Kuidas meil läinud on?

Eelmisel kuul kirjutatud postitus, mis on avaldamata jäänud. Ehk saab lähitulevikus uued tuuled kirja panna. 🙂

DSC_0030

Meil läheb hästi. Meil läheb alati hästi. Ka siis kui vahepeal nii hästi ei lähe, unustame selle peaagi ja kõik on jälle korras.

Juba umbes 5. päevaselt hakkasid poissi gaasivalud kimbutama. Ei uskunud, et need nii ruttu tulevad. Oleks võinud olla seda “ettevalmistus aega” rohkem. Kõik oli ju veel nii uus. Aga seda aega meile ei antud ja tuli nagu välk selgest taevast.

Esimesed katsikulised käisid ka 1. nädalaks saamise puhul ära. Siimu isa perega. Üritasime tekitada perekondade ühinemise ja arvan, et saime hakkama. Kuigi selle nädalase beebiga, kus kõik on veel nii uus ja segane, on üsna hirmuäratav võtta vastu külalisi. Õnneks olime kõik täies koosseisus kohal, et kui mina lähen “tissitama” siis külalised ei jää üksi. See ilmselt ongi mu kõige suurem hirm! Või veel hullem kui külaline istub voodi serval ja vaatab pealt. 😀

DSC_0009

2. nädala täitumise puhul otsustasin kuti kaalumisele viia, et teada saada, kuidas on kosunud. Kaalus sündides 3780g, haiglast lahkudes jäi kaal sinna ~3550g kanti. 5,8% oli sünnikaalust maha läinud. Plaksutasin rõõmust käsi kui nägin kaalunumbreid – 4090g. 2 nädalaga võtnud ilusti 500g juurde. Nii tubli!

Emme piimaga kitsi ei ole. Alguses oli need piimapaisud nii õudsad. Rinnad lekkisid pidevalt, tihtipeale oli üks rind teisest suurem, rinnavalu. Juba 1.nädalal jooksime apteeki ja ostsime rinnapumba, et rinnad jälle “töökorda” saada. Pumpasime seni kuni rinnad olid jälle enamvähem ühesugused. Andsin rinda ikka nii korda mööda, et ühest annan, teise koguneb. Ometi möödub paar päeva ja rind on ikka teisest suurem. Jälle pumpame. Nüüd oleme õnneks pumba unustanud. Rinnad on enamasti okeid. Ainult see tilkumine ei lakka ilmselt enne imetamise lõppu – sellega saame hakkama kui öösiti ka öösärgid kuivad jääksid, mis siis et rinnapadjad on olemas, aga oma kohustusi täita ei taha. Lisaks tilkumisele saab kutt pidevalt piima “dušši” kui järsku nibust lahti laseb ja emme enam juga pidama ei saa. 😀

DSC_0018

1 kuu vanuselt läksime taas arstivisiidile, B-hepatiidi süstile. Lisaks sellele tehti mõõtmised, saamaks teada palju kutt kosunud on. Sündides oli 3780g ja 52cm pikk. Peaümbermõõt 35cm. Ühe kuuselt aga on 4650g ja 56cm, peaümbermõõt 39cm. Ise igapäevaselt koos kasvades ei saa nii väga arugi, et poiss oleks kuidagi moodi kosunud. Kui siis vaid väikseks jäänud riiete kujul.

Ööd on meil seinast seina. Haiglas olid enamus õhtud, minu mäletamist mööda nii, et alles hiljaõhtul/-öösel saime unele. Ja enamus öid ma temaga üleval veetsingi. Kodus alguses tekkis režiim, kus ca 3 tundi lasi ilusti magada. Seejärel tekkisid gaasid. Oli palju unetuid öid ning alles vastu hommikut jäime unele ja ärkasime alati punkt kell 9. Vahepeal olid une vahed 1,5-2 tunnised. Mingil määral hakkasin sellise režiimiga juba harjuma. Ei olnud uni liiga pikk ega ka samas lühike. Täna oleme režiimil, et viimased päevad maganud 2-3tundi. Ja viimased nädalad.. alati 7 aeg oleme juba üleval.

Päevad pole vennad. Kui korra päevas silma looja saan lasta, võin olla kindel, et jõuan õhtul vajadusel kauem üleval olla. Mõni õhtu saame poisi ilusti magama. Mõni teine õhtu läheb juba pikale, et vägisi jään enne ise magama! Õhtuti on nüüd alati emme, issi või vanaema sülle tuttu jäänud ja pannud enda voodisse magama. Öösel häält teeb on kohustuslik söögiring ja mähkmevahetus. Peale mida enamasti jääb ise lutt suus tuttu ja siis juba meie voodisse. Varahommikul tuleb ka veel äratus. Mõned ööd suutis ise jälle tudule jääda, viimased ööd aga kimbutavad gaasid ja jääb tihti rinnale magama.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s