Kuidas ma silmaarsti juures käisin

Viimatine kord naistearsti sai külastatud või tegelikult üleüldse kui neid külastanud olen, siis ikka ju küsitakse kas kaebad ka millegi üle. Alati vastanud ei, sest ma ei tunne, et mul midagi teisiti nii väga oleks või valus kuskilt. Viimane kord ma siis julgesin mainida, et silma nägemine kehvaks jäänud, eriti just mu enda oma. Prillid on mul olemas ja nendega on õnneks nägemus hea. Mainisin ka, et a la olen kuulnud, et rasedusega pidi kehvemaks minema.. Mõtlesin, et mainin lihtsalt ära, aga no muidugi öeldakse ju sellepeale, et Põlvas on silmaarst, et palun mine käi seal ära. No selge. Põlva silmaarst on nagu ta on. Veits uskusin, et võibolla tõesti leitakse midagi, aga samas üritasin veenduda selles ka, et ega seal niikuinii midagi uut teada ei saa. Noh, sellesuhtes nii oligi, et kuigi ma tunnen, et nägemine on kehvem siis arst arvas, et mul ikkagi -1 mõlemad silmad 😀 ehk et kui oma prillidega näed neid tähti lugeda, siis on ju kõik hästi. Haha.

Silmaarstile saamine jäi ka uude nädalasse ehk esmaspäeva. Eelmisel nädalal olin teine pool nädalast lapsehoidja ning ei olnud sellist võimalust, et saaks korra arstil käia. Mõtlesin ka, et võib olla ongi hea, et uuel nädalal.. Noh, see esmaspäev oli ikka pöörane esmaspäev. Kordagi mõtet siiski ei tekkinud, et äkki jätaks minemata. Aknast välja vaadates oli šokk kui lumevaipa maas nägin ja vähe veel sellest, seda sadas koguaeg juurde. Ainuke probleem tol hommikul oli see, et auto oli lume all. Panin äratuse 5 minutit varasemaks, et ma jõuaks auto puhtaks pühkida. Õnneks päästis isa mind suuremast vaevast.. kui päästis. Nii kui ta ise teele asus, astusin mina uksest välja ja pidin uuesti juba pühkima hakkama, sest lund muudkui sadas ja sadas 😀 Selle aja sees juba hõikas ema ukselt, et vend oli helistanud. Et kesk tänavale ei maksa ronida. Ta olevat sealt kaudu last lasteaeda viinud ja kesk tänaval olla olnud ikka suht hullumaja. Ülekäiguraja juures ikka korra kinni pead, siis nii lihtsalt oma suverehvidega minema ei saa ju. 😀 Ta tark pea olevat kolmanda raja tekitanud, et ta jumala eest kinni ei peaks pidama. Mõistlik.

Läksin siis mina rooli. Kodust kuni suure teeni ei saanudki nii väga aru, et libe oleks. Jõle hea oli see, et isa oli ees läinud, vähemalt olid jäljed ees. Vahepeal sadas lund nii, et ainult üks lumesein oli ees ja ei saanudki aru, kus see tee läheb. Maanteel sain aru, et tõesti on vist libe, ratas käis ringi kui üritasin hoogu üles saada. Himmaste ringteel paar autot minust ees pool oli auto käruga. Kõigepealt jäi silma see, et pani korralikult üle äärekivide ja siis veel nii, et auto vist sõitis ikka normaalselt, aga käru tegi küll oma tegevust. Sõitis külg ees rahulikult ja vängerdas niisama taga 😀 Suht kaugelt tõmbasin juba hoo maha, et ikka pidama saaksin vajadusel. Läksin kõige madalama käiguga ringile ja no auto lihtsalt ei reageerinud absoluutselt. Tavaliselt oleks häbi kui ma ka sinna ringi keskele haljastusalale kogemata sõidaks, aga tol hetkel mul küll poleks olnud, sest no mida sa teed kui auto ei reageeri 😀 Mingi imeläbi keeras end ühel hetkel sirgeks ja jätkasin oma sõitu kuniks seda oli Himmastesse sisse keeramiseni. Autod ootasid seal ja mul auto jälle lihtsalt sõidab otse ja mitte midagi ei tee. Keerasin seda rooli, et no pliis mine nüüd või kihutan teisele lihtsalt külg ees sisse 😀

Himmastest Põlva läks kogu see autode kupatus sujuvalt 40ga. Raudteele lähenedes vaatasin tahavaate peeglisse, no seda autode rivi alles oli.. 😀 Tipp tund ju ka, hommikul enne 8’t. Ringteed, my ass, korra sinna pidama jäid, siis enam minema ei saanud. Sa tead, et su taga kõik loodavad su kiirele minekule kui ainult võimalust on, aga sa tead, et sa võid ju gaasi litsuda, aga su auto lihtsalt ei liigu kohapealt minema 😀 Isegi kui lähed, arvad, et jõuad, kütab võibolla samal ajal teine sulle lihtsalt küljelt sisse, sest ta ei saanud pidama ja sina eest ära sõita 😀

Mammaste poole sõites esimesest mäest alla.. su ees kõik pidurdavad, no mida Sa pidurtad, neist pole ju midagi kasu. Pigem teeb asja hullemaks. Eemalt tõmbasin juba teisele käigule. Pigem hoida pikivahet ja no see mägi.. võibolla lendad nagu peerukera sealt alla ja saad ilusti orgu ära ning siis tuleb mega mägi üles. Sa pole kesk tänaval, aga see on ju sama hull mägi, lihtsalt ilma ülekäigurajadeta, aga keegi tont ära keerab, oled ikka seal mäel risti 😀 Mäe all mõtlesin, et nüüd tuleb lihtsalt jälgida pikivahet ja samas gaasi taguda, et sa ikka üles ära jõuaksid minna.

Kui ma lõpuks uuele tänavale jõudsin ja auto pargitud sai, mul jalad värisesid all. 😀 Minut enne 8’t olin arsti ukse taga, täpne. Mul olid veel lamellrehvid all. Oi mu süda valutas, sest ema tuli veel peale mind ja tal olid puhta suvekad all. Kui mul oli pidama ja minema saamisega raskusi, mis temal siis veel oli.

Peale arsti oli plaanis minna poodi. No see poe isu oli küll kadunud, peaasi, et elusalt ja tervelt koju tagasi saaks 😀 Pole enda auto ka veel ja siis lõhu see ka veel ära, eksju.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s