Kui harjumusjõud on liiga suur

Nimelt. Eile oli endalegi üllatus suur kui auto hommikul koju jäeti ja avanes võimalus autoga tööle minna. Teel Räpina mõtlesin küll, et enne oleks võinud bussiga tulla. Kauksi kaudu Räpina sõita oli suhteliselt piin sõita. Kõigepealt on libe ja kui sõiduridu on terve tee peale kolm, siis paneb mõtlema, et kui auto nüüd vastu tuleb, siis kuhu ma minema peaksin? Esiteks kui näed lähenevat vastutulevat autot, ehmatad, siis on tung vajutada pidureid, aga punkt number üks on see, et sellistel puhkudel jäta pidurid heaga mängust välja 😀

Ühesõnaga jõudsin ma õnnelikult Räpina ja parkisin oma auto täpselt tagaukse juurde, et kui õhtul koju minek on siis auto on vähemalt ukse ees. Samas eeldasin ma seda, et ma olen raudselt liiga pime ja hajevil ning unustan, kuhu ma oma auto jätsin. Sest tavaliselt on need kohad kui mina tööle jõuan, täis. 😀 Üsna veider isegi oli uksest välja astuda ja siis kohe auto uksi avama tõttata, aga see selleks.

Võtsin esiaknalt katte ära. Viskasin selle pagassi. Istun rooli. Auto sooja. Kindad kätte. Hakkan tagurdama. Esirattad käivad ringi, kohalt ei liigu. Nii libe, et ei saa minema? Keeran rooli, et rattad leiaks mingi pinna, kus saaks haakuda ja liikuma. Auto tagumik tõuseks justkui üles nagu oleks mingi lumekamaka taga kinni. Okei. Lähen siis edasi, kuigi kõnnitee on vastas. Siis on tagumik vastu maad ja ei liigu kaasa. Siim tuleb, teeb juhipoolse ukse lahti – pidurid on peal!

Kes see idioot siis talvel külmaga käsipiduri peale tõmbab? Ikka mina. 😀 Harjumusjõud. Ja arvasin, et see nii uus auto, mis tal ikka juhtuda saab.

(Jumal tänatud, et Siim mu ära ootas. See tavaline juba, et mõni õhtu kahe autoga tuleme, rikkus pole häbiasi noh. 😀 Mõni õhtu eelnevalt olen öelnud, et mida Sa ikka ootad mind. Mine ees ära ja küll ma peale tööd järgi tulen. Eile käis poest läbi ja ma küsisin, kas ta ootab mu ära. Ütles, et kui tahan, siis eks ta ootab. Sisetunne vist aimas halba, kuigi too hetk ei suutnud aimata, mis võiks valesti olla.)

Ennegi vist jutuks tulnud, et ma laseks ta škoda rooli. Noh, varasemalt see ei õnnestunud kuidagi. Eile ei jäänud mul muud üle. Ma ei suutnud autole liiga teha 😀 ja lasin rooli, et saaks pidurid lahti. Üks pool lahti, teine pool ikka kinni. Tevitasin koduseid, et probleem ja Siim ikka rooli ja jõnksutasime. Kuniks lõpuks õnnestus teinegi pool lahti saada. Ainult ära hirmutas, et salongi võib kärsa haisu tulla, et siis pidurid põlevad. Õnneks siis hulluks asi ei läinud ja sain koju ära. Ega enne ei õpigi kui oma vitsad kätte saad! 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s